Vi lettet anker i Boca Chica på formiddagen på mandag og dro mot Isla Parida. Det var en kort tur men vi ville gjerne se hvordan øyene ser ut og på sydsiden va det en utrolig flott ankringsplass i en bukt. Her lå også Arielle oppankret og vi gikk en tur på stranda og badet før vi mot kvelden igjen gikk videre mot Costa Rica. Noe delfinfølge hadde vi men på denne turen var det en fugl som skulle stjele oppmerksomheten. Det var nok en av det slitne slaget, ikke en svømmefugl, som strevde en del med å få tredd seg gjennom akterstag, lensetakler og rekkevaiere før han til slutt fant ut at radardomen var et bra sted å slå seg ned. Han ble med oss i rundt 10 timer, men hoppet heldigvis av før vi ankret opp, ellers måtte vi vel hatt han med i mannskapslista ved check in!
Vi kom inn til Golfito tidlig på morgenen og brukte formiddagen på innsjekk og sånne ting. Vi hadde forventet en del styr og byråkrati men det gikk egentlig veldig kjapt og autoritetsfolka var hyggelige og artige. Tydelig synes vi, at Costa Rica ønsker besøk av seilere Arielle kom inn mot kvelden og ankerdram ble om bord der. I dag gikk vi en tretimerstur opp i høyden fra havna. Det er utrolig frodig her, det regner vanligvis skikkelig på kvelden, og det fører til mye liv. Tucanen var vel den vi fikk til best bilde av men papegøyer og fugler vi ikke vet navnet på ble observert i bøtter og lass. Noen flyvende små aper var også artige men veldig raske..
Vi drar videre i morgen til Bahia Drake, 65 mil mot nord vest langs kysten. Siden det lokale sim kortet vi skaffet i Panama kun fungerte når vi var helt inne ved kysten dropper vi det her i Costa Rica og kommer ikke på nett igjen før vi kommer tilbake til sivilisasjonen om ca en uke.