17.01, Curacao – Spanish Waters – Pirates Nest:
Nå sitter vi på stampuben vår, Pirates nest, og har den daglige internett runden vår. Den er litt lenger enn vanlig da vi forsøker å få fatt på propellen! Den sitter fast i tollen og det er jo litt kjedelig. DHL fikk den ekspedert fra Norge på fredag ettermiddag og hit i løpet av helgen, den landet i går morgen, som jo er en veldig kjapp levering. Nå er det jo slik at det er en brukt propell vi skal sette på og da er jo alt litt annerledes tollteknisk enn om det var en ny dings. Papirene som følger er Proformafaktura, som ikke godkjennes her. DHL jobber på for å få svar på hva vi må foreta oss, forhåpentligvis flokes dette ut ganske kjapt og vi kan gå til neste steg – montering!
I går var vi en tur rundt øya. Vi snorklet litt i Lagun bay (smør på flesk type navn?), var på fyrjakt og fikk sett mer enn Spanish waters og Willemstad.
Dagen før det tok vi en tur på utsiden av bukta vi er ankret i og der var det veldig bra snorkling. Et vrak som lå på 2-4 meter, masse fisk og annet artig å se.
Vi er jo litt utålmodige nå, selv om vi ikke hadde forventet noen propell her før i slutten av uka, men det er vel bare å la tingene gå sin gang. For øvrig en hverdag her; straks av gårde for å vaske klær, Maren skal til tannlegen en tur og ellers så får vi se om vi må møte på DHL- eller tollkontorer..